Pº Virgen del Puerto 67, Madrid, 28005
Vicente Calderón Stadion Vicente Calderón Stadion is one of the popular Landmark & Historical Place located in Pº Virgen del Puerto 67 ,Madrid listed under Local business in Madrid , Sports Club in Madrid ,

Contact Details & Working Hours

More about Vicente Calderón Stadion

A Vicente Calderón Stadion Madrid szívében található, a Manzanares folyó mellett. Ez az Atlético Madrid otthona. Eredetileg Estadio Manzanares volt a stadion neve, de később Vicente Calderón, a híres Atlético elnök után nevezték el.A Vicente Calderón Stadionban rendszeresen rendeznek nemzetközi válogatott mérkőzéseket és koncerteket, legutóbb a Rolling Stones lépett fel benne, 2007. június 28-án. A stadion 54 851 néző befogadására alkalmas és 2003-ban megkapta az UEFA-tól az 5 csillagos besorolást.2007. július 30-án bejelentették, hogy 2010-ben lebontják a stadiont és parkot építenek a helyére. Az Atlético Madrid a La Peineta stadionba költözik, amely része a 2016-os madridi nyári olimpia pályázatnak. A projekt nem valósult meg.1982-es világbajnokság1982-ben a spanyolországi Labdarúgó-világbajnokságon három mérkőzést rendeztek a D csoportból a stadionban. Franciaország 1 – Ausztria 0 Ausztria 2 – Észak-Írország 2 Észak-Írország 1 – Franciaország 4A stadion nevei 1966-1971 - Estadio Manzanares 1971- - Estadio Vicente CalderónA stadion búcsúztatójaA Vicente Calderónban játszott utolsó UEFA-bajnokok ligája mérkőzésre 2017. május 10-én került sor. Az Atlético de Madrid a városi rivális Real Madrid CF ellen játszott. Az első félidőt az "Atleti" nyerte, de mégsem örülhetett: először Saúl Ñíguez szerzett vezetést, majd Antoine Griezmann talált be büntetőből, így összetettben 3-2 volt a vendégek javára. Azonban a 42. percben Isco talált be, így a "matracosok" esélyei elszálltak. A végeredmény maradt ennyi, így az Atlético de Madrid kiesett a későbbi győztessel szemben.